Κυριακή 15 Απριλίου 2018

3η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΣΕΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ!

Εξαιρετική παρουσία και δύο πρώτες θέσεις με τους Παπαγεωργίου Γιώργο και Κούζηλο Γιωργο είχε ο Θησέας Περιστερίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων που έγινε στις Σέρρες.
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ
Η ανακοίνωση του περιστεριώτικου συλλόγου αναφέρει τα εξής:
«Μόνο περηφάνια! Στο ψηλότερο σκαλί του βαθρου το οποίο ήταν και κριτήριο για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί τον Ιουνιο στην Ουγγαρία, ανέβηκαν οι αθλητές μας ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ και ΚΟΥΖΗΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στα 52 και 85 κιλά αντίστοιχα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαιδων που διεξήχθη στο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ.
Επίσης ο συλλογος μας κατέκτησε την 3η θέση στην γενική βαθμολογία, ανάμεσα σε 34 συλλόγους.
ΚΟΥΖΗΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Συγχαρητήρια στους αθλητές μας που κατέκτησαν το Χρυσό μετάλιο και ένα μεγάλο μπράβο στα 3 παλικαρια μας (Καπανταή Παντελή, Αδαμακη Ματθαίο και Στάμο Ιωάννη) που βοήθησαν με τους "τιμιους" αγώνες που έδωσαν να ανέβει ο συλλογος μας στο 3ο σκαλί του βάθρου!».